
14" Extra Large Silver Apple Faux Crystal Sculpture By Homeroots
An apple a day keeps the doctor away. Sparkle and shine all day long with this jumbo size 14" Silver Apple Faux Crystal Sculpture. An elegant and exciting statement piece this gorgeous medium size apple will light up the room. The shimmering faux crystals and silver base make this a sparkling and special accessory for your tabletop, dresser, hutch, or mantle. 14" x 12.5" x 12.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 14" H x 12.5" W x 12.5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 383781 |
| Product UPC: | 4512822754628 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $99.96
-65%$99.96
$34.99More Images

14" Extra Large Silver Apple Faux Crystal Sculpture By Homeroots
An apple a day keeps the doctor away. Sparkle and shine all day long with this jumbo size 14" Silver Apple Faux Crystal Sculpture. An elegant and exciting statement piece this gorgeous medium size apple will light up the room. The shimmering faux crystals and silver base make this a sparkling and special accessory for your tabletop, dresser, hutch, or mantle. 14" x 12.5" x 12.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 14" H x 12.5" W x 12.5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 383781 |
| Product UPC: | 4512822754628 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
An apple a day keeps the doctor away. Sparkle and shine all day long with this jumbo size 14" Silver Apple Faux Crystal Sculpture. An elegant and exciting statement piece this gorgeous medium size apple will light up the room. The shimmering faux crystals and silver base make this a sparkling and special accessory for your tabletop, dresser, hutch, or mantle. 14" x 12.5" x 12.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 14" H x 12.5" W x 12.5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 383781 |
| Product UPC: | 4512822754628 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























