
12" Mouth Blown Clear Glass Christmas Tree Sculpture By Homeroots
Bring a touch of elegance and festive holiday style into your home with this charming Mouth Blown Clear Glass Christmas Tree Sculpture. Crafted in the Murano style, this high grade mouth blown glass Christmas tree will be a great addition to your holiday decor or make a wonderful gift. A classic and classy way to decorate for the holiday. 12" x 6" x 6".
Specifications
| Product Dimensions: | 12" H x 6" W x 6" D |
| Product Color: | Clear |
| Product Material: | Wood, Manufactured |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376081 |
| Product UPC: | 4512822912509 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




12" Mouth Blown Clear Glass Christmas Tree Sculpture By Homeroots
Bring a touch of elegance and festive holiday style into your home with this charming Mouth Blown Clear Glass Christmas Tree Sculpture. Crafted in the Murano style, this high grade mouth blown glass Christmas tree will be a great addition to your holiday decor or make a wonderful gift. A classic and classy way to decorate for the holiday. 12" x 6" x 6".
Specifications
| Product Dimensions: | 12" H x 6" W x 6" D |
| Product Color: | Clear |
| Product Material: | Wood, Manufactured |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376081 |
| Product UPC: | 4512822912509 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring a touch of elegance and festive holiday style into your home with this charming Mouth Blown Clear Glass Christmas Tree Sculpture. Crafted in the Murano style, this high grade mouth blown glass Christmas tree will be a great addition to your holiday decor or make a wonderful gift. A classic and classy way to decorate for the holiday. 12" x 6" x 6".
Specifications
| Product Dimensions: | 12" H x 6" W x 6" D |
| Product Color: | Clear |
| Product Material: | Wood, Manufactured |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376081 |
| Product UPC: | 4512822912509 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























